טיפים לניקוי הבית לאחר ניסור בטון

הקראה קולית
Getting your Trinity Audio player ready...

ניקיון הבית לאחר ניסור בטון יכול להיות משימה לא פשוטה. במאמר זה, נספק טיפים כיצד להיפטר מהאבק שנוצר וכיצד להיפטר מפסולת אחרת שנותרה מאחור. אנו גם נספק עצות לגבי הדרכים הטובות ביותר למנוע בלגן נוסף ולשמור על מראה הבית מסודר.

הכנת השטח

לפני שמתחילים בעבודת ניסור, חשוב להכין את השטח. זה כולל ניקוי וסידור השטח, הסרת כל רהיט וחפצים שעלולים להפריע, וכיסוי רצפות, קירות ורהיטים מסביב. זה יעזור להכיל את האבק שנוצר בתהליך הניסור ויקל עליך לנקות לאחר מכן. כמו כן, חשוב ללבוש את ציוד הבטיחות המתאים, כגון מסיכת אבק, משקפי מגן וכפפות. זה יעזור להגן עליך מפני אבק הבטון שייווצר במהלך תהליך הניסור. לאחר הכנת השטח וברשותכם ציוד הבטיחות הדרוש, תוכלו להתחיל בעבודת ניסור בטון.

שימוש בכלים הנכונים

בכל הנוגע לניקוי לאחר ניסור בטון, הכלים הנכונים יכולים לעשות הבדל גדול. כדאי להשקיע גם בשואב טוב, שנועד לשאוב אבק בטון וכל פסולת אחרת שנוצרת במהלך הניסור. מטאטא יכול להיות שימושי גם להתמודדות מהירה עם הבלגן הגדול יותר. אם אתה מתכנן להשליך את הבטון, תצטרך מריצה או כלי נשיאה מתאימים. לבסוף, מכונת שטיפה בלחץ טובה תקל להסיר את כל אבק הבטון שנותר מהמשטחים בבית שלך.

ניקוי אבק

ניסור בטון יכול לגרום ללכלוך רב. ההיבט החשוב ביותר בניקוי לאחר העבודה הוא להיפטר מכל האבק. אבק זה עלול להיות מסוכן לבריאותכם ועלול לגרום נזק לרהיטים ולחפצים אחרים בביתכם. כדי להיפטר מהאבק, שאבו את האבק בעזרת שואב אבק. נגב את הרצפות והמשטחים האחרים  כדי להסיר כתמי אבק בטון. לאחר מכן יש לבצע שטיפה יסודית עם הרבה מים וחומרי שטיפה. יתכן ויהיה נצרך לשטוף כמה פעמים עד לניקיון מוחלט.

סילוק פסולת: בעת ניסור בטון, ייתכן שתישארו עם גושי בטון ופסולת אחרת. חשוב להשליך את החומרים הללו כראוי כדי למנוע מהם להפוך לסכנה בטיחותית. אפשרי לשבור את פיסות הבטון ולהניח אותן בשקיות אשפה כבדות, שאותן ניתן לפנות לאחר מכן על ידי שירות פינוי פסולת מקומי.

צילום של חדר נקי ומסודר לאחר סיום ניסור הבטון.
חדר נקי ומסודר לאחר סיום ניסור הבטון.

להיפטר מהפסולת

סילוק הפסולת שנוצר יכולה להיות משימה מאתגרת. הצעד הראשון הוא לסלק כמה שיותר מהפסולת.

יש להפריד את הפסולת לשתי ערימות: אחת לחומרים הניתנים למחזור ואחת לחומרים שאינם ניתנים למחזור. ניתן לקחת את החומרים הניתנים למחזור למרכז מיחזור מקומי ויש להשליך את החומרים שאינם ניתנים למחזור באופן המתאים. חשוב גם לנקות את כל המים שנותרו מאחור מתהליך הניסור.

ניקוי הבית לאחר ניסור בטון:

שלב ציוד
לטאטא את האזור מטאטא ומגב
לשאות את האבק שואב אבק
שטפו את האזור במים וסבון דלי, סבון ומגב
השלך פסולת שקית אשפה וכפפות

ניסור בטון יכול ליצור לכלוך ובלגן, אך עם הכנה נכונה, כלים נכונים וקצת מאמץ תוכלו להקפיד לשמור על הבית נקי ומסודר לאחר סיום העבודה.

עמרם מלכה
עמרם מלכה

מנכ"ל שותף בחברת cemento, מומחה בשירותי ניסור בטון, קידוח בטון והריסת מבנים.
סמנטו - מובילים בישראל עם צוות מאומן ומנוסה עם המון שנות ידע וניסיון בתחום. אנו נותנים שירות בפריסה ארצית. עבודה בטוחה עם ביטוח צד ג'. עבודה עברית, יוצאי יחידות צבאיות. אנו שמים דגש על בטיחות, עמידה בזמנים ועבודה לשביעות רצונכם.

דילוג לתוכן