קידוח בטון

קידוח בטון הוא תהליך קריטי בענף הבנייה, המשמש ליצירת חורים במבני בטון למטרות שונות כגון מערכות אינסטלציה, חשמל ואוורור. בעמוד זה, נדון ביסודות עבודה זו ובסוגים השונים של טכניקות קידוח המשמשות בפרויקטים של בנייה ושיפוץ.

קידוח בטון

מהו קידוח בטון?

קידוחים בבטון הם תהליך של יצירת חורים ופתחים במבני בטון עם ציוד וכלים מיוחדים. טכניקה זו לעיתים חיונית בפרויקטים של בנייה ושיפוץ, שלצורך השיפוץ והבנייה נצרך לעשות חורים בקירות או במבני בטון עבור מערכות חשמל, תשתיות, אינסטלציה, קידוח ארובות ומערכות מיזוג אויר (HVAC). משימה זאת נעשית ע"י מקדחים בעלי קצה יהלום שמשמשים בדרך כלל לכל מה שקשור בתהליך ניסור בטון וקידוח בבטון, מבלי לגרום נזק למבנים או לאזור שמסביב. עם זאת, חשוב לנהל את התהליך בקפידה ולדאוג לאמצעי זהירות וציוד בטיחותי.

סוגי טכניקות בקידוח בטון

קיימים סוגים שונים של טכניקות קידוח בטון המשמשות בענף הבנייה והשיפוץ, וזאת בהתאם לגודל ועומק החור הנדרש, וסוג מבנה הבטון הנקדח. חשוב מאוד להתאים את סוג הקידוח לפרויקט הספציפי, מה שיבטיח תוצאה טובה יותר.

להלן כמה מהטכניקות

כמובן שחברה מקצועית בתחום קידוח בטון תדע להתאים את הקידוח המתאים והטוב ביותר עבור הפרויקט, אבל חשוב שתכירו כמה.

קידוח רטוב

קידוח רטוב הוא טכניקה הכוללת שימוש במים כדי לקרר את המקדח בעל קצה היהלום במהלך תהליך הקידוח. המים גם עוזרים לדכא אבק ופסולת שנוצרים בתהליך הקידוח, מה שהופך את השיטה לשיטת קידוח נקייה ובטוחה יותר.

קידוח יבש

שיטה נוספת היא קידוח יבש טכניקה זו אינה כרוכה בשימוש במים. במקום זאת, נעשה שימוש בוואקום לאיסוף אבק ופסולת שנוצרו במהלך הקידוח. קידוח יבש מייצר יותר אבק ופסולת, שעלולים להיות מסוכנים לעובדים ולסביבה.

קידוחי ליבה

זוהי טכניקה המשמשת ליצירת חורים בקוטר גדול יותר במבני בטון. זה כולל שימוש במקדחה גלילית עם קצה יהלום כדי להסיר ליבת בטון מהמבנה. קידוח ליבה נפוץ עבור אינסטלציה וחשמל, קידוח לצורך התקנת ונטה, למזגן ועוד…

קידוח בטון בכף יד

בשיטה זו משתמשים בעיקר לעבודות קידוח קטנות יותר, כגון יצירת חורים קטנים לבריחי עוגן או ברגים. מקדחות כף יד פחות חזקות ממכונות קידוח גדולות יותר ומתאימות לקידוח חורים בקוטר של עד 1 אינץ'.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת לקידוח בטון צרו איתנו קשר!
טכניקה שימוש במים אבק/פסולת קוטר חור יישום
קידוח רטוב כן נמוך עד 12 אינץ' אינסטלציה/חשמל
קידוח יבש לא גבוה עד 4 אינץ' ברגי עוגן/ברגים
קידוח ליבה כן נמוך 1/2 אינץ' עד 60 אינץ' אינסטלציה/חשמל
קידוח כף יד לא גבוה עד 1 אינץ' ברגי עוגן/ברגים
נגן וידאו אודות קידוח בטון

מחירון קידוח בטון

המחירים אינם כוללים מע"מ

מחירי קידוח בטון לפי סוג עבודה

קידוח יהלום בקוטר 4 צולהחל מ- 150 ₪
קידוח יהלום בקוטר 6 צולהחל מ- 200 ₪
קידוח יהלום בקוטר 8 צולהחל מ- 290 ₪
קידוח יהלום בקוטר 10 צולהחל מ- 400 ₪
קידוח בטון למזגןהחל מ- 450 ₪
קידוח חור בבטון לצורך ניקוזהחל מ- 200 ₪
קידוח חור למייבש/מכונת כביסההחל מ- 350 ₪
קידוח בטון להעברת תשתיותהחל מ- 150 ₪
קידוח חור לקמין וארובותהחל מ- 400 ₪

מחירי קידוח בטון למניעת חריגות

לעובי בטון 20-25 ס"מ קוטר 6 ס"מהחל מ- 180 ₪
לעובי בטון 30-35 ס"מ קוטר 8 ס"מהחל מ- 300 ₪
לעובי בטון 40-45 ס"מ קוטר 10 ס"מהחל מ- 500 ₪

מחיר לקידוח בטון לצנרת או כל קידוח לכמות של 30 יח'

קוטר 2-6 ס"מ עד עובי בטון 30 ס"מהחל מ- 250 ₪ ליח'
מחיר קידוח חור לצנרת מזגןהחל מ- החל מ- 450 ₪

אז כמה עולה קידוח בבטון?

עלות קידוח בטון יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים, כגון: סוג ועובי הבטון הנקדח, גודל ומורכבות הפרויקט, הטכניקות והציוד הנצרך עבור הפרויקט. בדרך כלל, עלות קידוח בטון מבוססת על מחיר ראשוני החל מ- 150 ₪, ויש לעיתים חיובים נוספים עבור ציוד מיוחד ומורכבות וכו'. חשוב לקבל הערכה מפורטת מהחברה עבור ביצוע הקידוח לפני תחילת הפרויקט כדי להבטיח שיש לכם הבנה ברורה של העלויות הכרוכות בכך. זיכרו חשוב מאוד לבחור בחברה מומלצת ובעלת ניסיון וותק בתחום בכדי למנוע נזקים בעתיד ועלויות נוספות כתוצאה מעבודה לא מקצועית.

השימושים הדורשים קידוח יהלום בבטון

קידוחי יהלום הוא טכניקה יעילה ביותר ליצירת חור בבטון גם אם הוא עבה או קשה מדי. שבבי היהלום מקלים על העבודה ויעילים מאוד לעבודה עם בטון שכידוע בטון הוא חומר חזק ביותר. ישנם מספר שימושים נפוצים לקידוח בטון ביהלום.

השימושים הנפוצים

ישנם לא מעט פעולות שניתן לבצע עם קידוח בטון ביהלום, אבל היותר מוכרים יחסית הם:

יצירת חורים לצינורות וחיווט:

קידוח יהלום יכול ליצור חורים מדויקים בבטון כדי לאפשר התקנת מערכות אינסטלציה וחשמל.

יצירת פתחים לאוורור ומיזוג אוויר:

טכניקה זו משמשת בכדי ליצור פתחים גדולים בקירות או רצפות בטון כדי לאפשר התקנת מערכות מיזוג או אוורור.

הריסה ופינוי של מבני בטון:

באמצעות קידוחי יהלום ניתן ליצור חורים מדויקים בבטון בכדי לקדם הריסת מבני בטון, כמו גשרים או חניונים או כל מבני בטון אחר.

יצירת דוגמאות דקורטיביות:

ניתן להשתמש בקידוח יהלום ליצירת דוגמאות או עיצובים דקורטיביים במשטחי בטון למטרות אסתטיות.

נגן וידאו אודות יצירת חורים עם קידוח בטון ביהלום בבטון עבה במיוחד

היתרונות הבולטים של קידוחים ביהלום

כפי שציינו שיטה זו יעילה וטובה בכדי ליצור חורים בבטון. ישנם מספר יתרונות לשימוש בקידוחי יהלומים:

  • דיוק: קידוח יהלום מאפשר חיתוכים מדויקים, בלי נזקים לסביבה ולקיר.
  • מהירות: טכניקה זו מהירה ויעילה, המאפשרת לקדוח במהירות כמויות גדולות של בטון.
  • בטיחות: שיטת קידוח יהלום היא בטוחה המייצרת פחות אבק או פסולת משיטות מיושנות, מה שהופך אותה לאידיאלית לשימוש בתוך הבית.
  • רבגוניות: ניתן להשתמש בשיטה זו במגוון עבודות וחומרים, כולל בטון מזוין, לבנים ואבנים.
  • עמידות: מקדחי יהלום הם עמידים להפליא ויכולים להחזיק מעמד הרבה יותר ממקדחים פשוטים אחרים.
קידוח בטון
סמנטו בביצוע קידוח בטון

ציוד מתאים ומקצועי

לסמנטו יש את הציוד המתאים לבצע את העבודה במהירות וביעילות, מבלי לפגוע ברכוש שמסביב. בעת בחירת שירות קידוח בטון ביהלום, חשוב לקחת בחשבון את סוג הפרויקט שאתם צריך להשלים ואת גודל המקדחה הדרוש. לדוגמה, אם אתם קודחים קיר בטון, מקדחה עם קצה יהלום מומלץ, בעוד שמקדח יהלום הוא הטוב ביותר לביצוע חורים בקיר כגון קידוח בטון 4 צול וכדומה.

חשוב לבחור חברה שיש לה את הניסיון והציוד המתאים כדי להבטיח ביצוע איכותי. סמנטו חברה מומלצת לניסור בטון וותיקה בתעשייה עם ניסיון וידע רב וידועה בשירותיה האמינים והיעילים.

3 כללים חשובים לביצוע קידוח בטון ביהלום

בעלי עסקים קטנים ודירות במבנים משותפים, בעלי משרדים גדולים או בתים פרטיים, כולם זקוקים לביצוע עבודות קידוח בטון ביהלום מפעם לפעם. בין אם אתם מבצעים שינויים במבנה הקיים או מכינים את הקרקע לקראת שינויי התשתית. קידוח בבטון מזויין הוא מהלך חשוב, ואיכות העבודה שתתבצע חשובה אף יותר. אז איך עושים את זה נכון? הנה כמה טיפים חשובים.

קידוח בטון ביהלום

1. ציוד קידוח המתקדם ביותר

לפני הכל מומלץ לבחון היטב באיזה ציוד תבצע שימוש החברה המבצעת. כשאתם בוחרים חברה מקצועית לביצוע קידוח בטון היא צריכה להצטייד לא רק בצוות מוכשר ומוסמך, אלא גם בציוד מתקדם ובטכנולוגיה הטובה ביותר שקיימת. השילוב בין כוח אדם מיומן לציוד מתקדם הוא שילוב שמבטיח לכם תוצאה מדויקת, סימטרית וללא פשרות. זכרו את זה כשאתם עורכים סקר שוק, וגם את ההצעה האטרקטיבית ביותר מומלץ לבדוק קצת יותר לעומק, תוך מתן דגש לאיכות.

2. קידוח בטון הוא פרויקט רגיש

מאחר והציוד כאן מורכב, עבודה זהירה היא שם המשחק. יכולות חלילה לקרות המון תקלות בדרך. כמו"כ גם חשוב לדעת לבחור בכלי הנכון לפי היקף העבודה וסוג הבטון. חברה שאין לה את הידע הדרוש יכולה לגרום לנזקים ואף לעוגמת נפש מיותרת. בחברת סמנטו תמצאו צוות מקצועי שיודע לבצע קידוח בטון בצורה מדויקת הוא צוות שמכיר את כללי המשחק ובעיקר – את כללי הזהירות. בדקו מראש עד כמה מקפידים בחברה על התקנות הקיימות. כך גם תגנו גם על עצמכם מפני פגיעות מצד אחד, ומפני נזקים רבים אחרים מן הצד השני. הצוות המיומן יקפיד גם על עבוד נקייה ושקטה, בלי להשאיר כמויות בלתי הגיוניות של אבק ולכלוך בכל פינה אפשרית בבית או במשרד.

3. ביצוע קידוח מותאם לצרכים שלכם

יכול להיות שקיבלתם המלצה מחבר טוב אחרי שביצע שינויים ושיפוצים בבית. התוצאה שקיבל הייתה מצוינת והמחיר נשמע לכם לא רע. אבל זה לא בהכרח אומר שזה גם המצב אצלכם. בפשטות, כל בית ומשרד הם שונים וייחודיים. כל צורך הוא עולם ומלואו, ולכן כשאנחנו משווים בין מחירי קידוח בטון חשוב לזכור שההתאמה האישית מגלמת כאן תפקיד קריטי. גם לוח הזמנים עשוי להיות שונה לחלוטין. אם תדעו מראש מה לוח הזמנים שמציעה לכם חברת הקידוח תדעו למה לצפות. מה שבטוח הוא שהמלצות הן תמיד מבורכות, בעיקר משום שהן מספרות לכם עם מי אתם עומדים לעבוד, ומי אחראי לתוצאה שאתם רוצים להשיג.

קידוח בטון עושים רק עם cemento

דרכי זהירות ובטיחות

קידוח בבטון וכן עבודות ניסור בבטון דורש אמצעי זהירות בכדי להבטיח את בטיחות העובדים והסביבה. התהליך עלול לייצר אבק ופסולת, שעלולים לגרום נזק אם דבר זה לא מנוהל כראוי. בכדי למנוע סכנות כלשהן, הנה כמה אמצעי זהירות שיש לנקוט בעת קידוח בטון.

ראשית, העובדים חייבים ללבוש ציוד מגן, שזה כולל לדוגמא: משקפי עיניים, מסכות אבק וכפפות, כדי להגן על עצמם מכל פסולת מעופפת או אבק שעלולים להיווצר במהלך תהליך הקידוח. שנית, יש לסמן את אזור העבודה כדי למנוע כניסת אנשים לא מורשים וכדי להגן עליהם מכל סכנה אפשרית. בנוסף לפני הקידוח, חשוב לוודא את המיקום של כל קווי השירות למיניהם כגון: צינורות, חשמל, גז וכו' זאת בכדי לא לגרום נזק לתשתיות אלו.

הקפדה על אמצעי הזהירות והבטיחות חשובה מאוד בביצוע קידוח בטון בטוח ויעיל. ציוד מתאים, סימון אזור העבודה, בקרת פליטת אבק ושימוש במקדחה הנכונה יבטיחו את בטיחות העובדים והסביבה.

כנסו למידע נוסף עבור קידוח בטון במרכז הארץ

נגן וידאו אודות קידוחים בבטון מזוין

איך בוחרים חברה לפרויקט קידוח בטון

קידוח בטון הוא פעולה מורכבת הדורשת ידע, ניסיון וכלים מיוחדים. לכן, חשוב לבחור חברת קידוח בטון מקצועית ואמינה לביצוע העבודה.

להלן מספר פרמטרים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת חברה לקידוח בטון:

  • ניסיון: וודאו שהחברה יש לה ניסיון בביצוע עבודות קידוח בטון. ניתן לקבל מידע על הניסיון של החברה באמצעות חוות דעת של לקוחות קודמים.
  • מיומנות: יש לוודא שהחברה מעסיקה עובדים מיומנים בעלי הכשרה מתאימה לביצוע עבודות קידוח בטון.
  • ציוד: חשוב שהחברה שאתם בוחרים משתמשת בציוד מתקדם ובטוח לביצוע עבודות קידוח בטון.
  • ביטוח: וודאו שהחברה נושאת בביטוח מתאים במקרה של נזק לרכוש או פגיעה בעובדים.

על ידי בחירת חברה מקצועית ואמינה, תוכלו להבטיח עבודה איכותית ובטוחה.

קידוח בטון שאלות ותשובות

קידוח בטון הוא תהליך יצירת חורים במבני בטון באמצעות מכונות קידוח המצוידות במקדחים בעלי קצה יהלום.

מהירות ויעילות הקידוח יכולים להיות מושפעים מכמה גורמים, לרבות סוג המקדחה, גודל הבטון והעובי שלו, טכניקת הקידוח בה נעשה שימוש ועוצמת מכונת הקידוח.

כמה סכנות בטיחותיות נפוצות הקשורות לקידוח בטון כוללות חשיפה לאבק ולפסולת, זיהום רעש, רעידות וסכנת פציעה מהמקדחה או הציוד.

ניתן לקבוע את טכניקת הקידוח המתאימה לפרויקט ספציפי על ידי התחשבות בגורמים כמו גודל ועומק החור הנדרש, סוג מבנה הבטון הנקדח וכמות האבק והפסולת שייווצרו במהלך תהליך הקידוח.

מחיר קידוח בטון נקבע לפי הרבה פרמטרים כגון: גודל החור, סוג הקידוח, עובי הבטון, גישה ונחות וכן כמות החורים שיש לבצע.

עלויות קידוח בטון הינם החל מ- 180 ₪

קידוח יהלום יעיל יותר משאר סוגי קידוח. הוא מהיר ובטוח יותר. בנוסף הוא מאפשר יצירת חורים מדויקים.

דילוג לתוכן