הריסת מבנים סמנטו

מידע מקיף ומחירון משתלם!

'סמנטו' המובילים בישראל!

הריסת מבנים מבוקרת ובטוחה זוהי חובה וישנם יתרונות רבים לכך. לא מעט מבעלי נכסים, קבלנים, ואנשי מקצוע העוסקים בבנייה ושיפוצים בוחרים לבצע לעיתים הריסה של מבנה וזאת על מנת שלאחר ההריסה תתאפשר בניית מבנה חדש, גדול יותר ובטיחותי יותר. רוצים לדעת מה דרכי הפעולה? איך התהליך מתבצע? כמה עולה הריסת מבנים? מה נהלי הבטיחות בתהליך זה? כל זה ועוד בעמוד שלפניכם.

נגן וידאו אודות הריסת מבנים עושים רק עם cemento
לקבלת הצעת מחיר משתלמת להריסת מבנים צרו איתנו קשר!

הריסת מבנים – מהן הסיבות שמבצעים הריסה?

לפני שנצלול פנימה למחירי הריסת מבנים ולפעולות בהריסה, קודם יש להבין למה בכלל צריך לבצע הריסה של מבנה כזה או אחר. ובכן, ישנם לא מעט סיבות שבגינם בעלי המבנים יחליטו על פעולת כזאת. עם זאת ישנם גם מקרים מאולצים, כגון שהחוק קבע שהמבנה ייהרס, שאז כופים על בעל המבנה להרוס אותו. להלן כמה סיבות לביצוע הריסה:

מבנה ישן

הסיבה המוכרת ביותר להריסת מבנים היא, כאשר מדובר במבנה ישן שמהווה סכנה בטיחותית לדיירים או לסביבה. כגון: במקרה שיש סכנה שהמבנה יכול לקרוס חלילה על דייריו. במקרה כזה לרוב נוקטים בהריסה של המבנה בצורה יזומה ומבוקרת. אך חשוב לדעת! לא תמיד הפתרון של מבנה 'ענתיקה' הוא הריסה, יש מקרים שרק חיזוק המבנה ושיפוץ שלו ואפילו לא תמיד שיפוץ ממש מורכב, יכולים לעזור ולהחזירו למוטב. יש להתייעץ עם הגורמים הרלוונטיים כדי לקבל החלטות סופיות אם להרוס את המבנה הישן או שמא רק לשפץ אותו.

הריסת מבנים לצורך כלכלי

סיבה נוספת ולא פחות מוכרת היא, שיש מבנה שרוצים לבנות במקומו מבנה חדיש וגדול יותר לצורך כלכלי, שאותו מקום יכיל מבנה שיכניס הרבה יותר כסף, כגון: בית מלון, קניון ענק או בניין רב קומות. ידוע גם המושג 'פינוי בינוי' – שמפנים דיירים מבניין, הורסים אותו כליל ואז בונים בניין חדש וגדול במקומו. בקיצור! הרעיון מובן, הריסה לצורך מינוף ההכנסות.

סיבת איום טרור

הריסה של בתים או מבנים שמהווים סכנה לביטחונה של המדינה. כגון: שיש מידע מודיעני שממקום זה יש איום לביצוע פעולת טרור, או שממקום זה יצאה בעבר פעולת טרור. הריסה זאת מבוצעת גם לעיתים לצורך הרתעת פעולות טרור או לצורך אסטרטגי-ביטחוני.

הריסה ואיטום בתי מחבלים

כחלק מהגנתה והתנגדותה של מדינת ישראל לביצוע פעולות טרור על ידי מחבלים. חוקקה מדינת ישראל בתקנה 119 בתקנות ההגנה (שעת חירום) חוק הריסת בתי מחבלים. פעולה זאת עיקר שימושה ליצור הרתעה בפני מחבלים מלבצע פיגועים. פעולה זאת בוצעה לא מעט פעמים על ידי מדינת ישראל.

הריסת מבנה ללא היתר

במידה והמבנה נבנה שלא על פי חוק וללא היתרים. יתכן והוא יהיה מיועד להריסה על ידי אוכפי החוק. עם זאת מקרים כמו תוספות בנייה ללא התרים, למרות שנבנו ללא אישור והיתר, ייתכן שיהיה נדרש רק להוציא את התרים הדרושים בצורה מסודרת ובכך להימנע מהריסה של התוספות בנייה.

הריסת מבנים

מהן השיטות הנפוצות לביצוע הריסת מבנים?

כעת ניגע בשיטות המוכרות והנפוצות להריסת מבנים. כמובן, פעולה כזאת חייבת להיעשות בצורה מקצועית ובטוחה ועם כלי העבודה המקצועיים והבטיחותיים ביותר. בנוסף החברה שמבצעת את העבודה חייבת להיות מודעות לדרכי הפעולה והבטיחות שיש לנקוט ובנוסף על האחריות שמוטלת על כתפיה (ניגע בדרכי הבטיחות בהמשך). בכל אופן, קיימות כמה דרכים לבצע הריסות. חשוב לשים לב שהשיטה שבוחרים תואמת את סוג המבנה, הסביבה והמטרה שלשמה מבצעים את ההריסה.

1. כדור הריסה

כדור הריסות הוא כדור גדול וכבד המחובר למנוף. כדור זה משמש בכדי להפיל את המבנה שיש להרוס. זה מתבצע על ידי כך שהמנוף מנדנד את כדור ההריסה מצד לצד, וכשהוא פוגע במבנה, הוא פשוט הורס אותו בצורה משמעותית. כדורי הריסות עשויים בדרך כלל מפלדה כבדה ויכולים לשקול כמה טונות אפילו. כדורים אלו נפוצים בתעשיית ההריסות. כמובן שלסיום המשימה נזקקים משאיות, טרקטורים ודחפורים בכדי לפנות את הפסולת שנוצרה לאחר הריסת המבנים.

חשוב לציין, כי השימוש בכדור הריסות אינו תמיד האפשרות הטובה ביותר לביצוע הריסת מבנים. התאמתה של שיטה זו תלויה בגודל המבנה וכן במיקום ובסביבה בו הוא נמצא. במקרים מסוימים, שיטות הריסה אחרות כגון באמצעות דחפורי ענק או פירוק המבנה לחלקים חלקים, עשויות להיות מתאימות יותר.

הריסת מבנים במחיר משתלם

2. הריסה בחיתוך של חלקי המבנה

באמצעות ניסור בטון ניתן לחתוך חלקים מהמבנה ולהסירם. לאחר מכן מבצעים את פינוי הפסולת שנותרה. גם כאן, הפינוי מבוצע באמצעות טרקטורים ומשאיות פסולת המיועדות לכך.

חשוב לדעת, כי על מנת לבצע את ההריסה בשיטה הזאת, יש לחבר בצורה יסודית את המנוף אל האלמנטים שיש לחתוך. רק כשהחיבור בוצע והכל מוכן מבצעים את החיתוך. לאחר מכן מובילים את הבטון או את החלק הנחתך אל ייעודו. אגב, החיבור לחלק הנחתך חשוב בכדי למנוע התפוררות, נפילה של החלק או נזק כלשהוא. שיטה זו מתאימה לרוב כאשר מבצעים הריסת מבנה חלקית. כגון: ניסור קיר בטון, פרגולות, גגות/תקרות ועוד.

3. באמצעות דחפור או טרקטור

שיטה נוספת לביצוע ההריסה, היא באמצעות דחפור או טרקטור. המפעיל משתמש בלהב/כף של הדחפור/טרקטור כדי להכות במבנה ולהפיל אותו. ראשית ממקמים את הלהב כנגד המבנה. לאחר מכן המפעיל דוחף קדימה עם כוח המנוע של הדחפור והטרקטור כדי להפעיל כוח על המבנה ובכך המבנה נהרס. ניתן להשתמש בכוח זה כדי לפרק כמעט כל דבר גם בכדי להפיל קירות ותומכים עוצמתיים.

שיטה זו מאפשרת הריסת אלמנטים בצורה אגרסיבית ומהירה יותר משיטת ניסור לדוגמא. אך ההחלטה באיזו שיטה נכון להשתמש, נתונה להחלטת התוכנית ההנדסית ולהחלטת בעלי המקצוע.

4. פיצוץ מבנים

עוד ישנם שנוקטים בשיטה נוספת והיא באמצעות פיצוץ. בדיוק! כמו שזה נשמע, מחברים פצצות עוצמתיות למבנה ומפוצצים, ובכך המבנה פשוט קורס. כמובן שלאחר מכן מפנים את פסולת הבטון ושאר חלקים של המבנה. שיטה זו אינה נפוצה או נהוגה בעידן הנוכחי. אך היא בהחלט אפשרית בהתאם לדרישות החוק ולתוכנית העבודה. לרוב כשמשתמשים (אם משתמשים) בשיטה זו מדובר בהריסת בניין גבוה ורב קומות.

חשוב לדעת, כי על מנת שהמשימה תתבצע בשלמותה ובצורה יעילה – יש לשכור קבלן הריסות מורשה לבצע הריסה שכזאת. בנוסף שהקבלן בעל רישיון והסמכה ושיש בידו את הכלים המתאימים וכמובן שיש לו את הידע והניסיון בביצוע שיטת הריסה כזאת.

בין אם אתם משתמשים בשיטה כזאת או אחרת. שימו לב! שכאשר אתם מתחילים בפעולה יש בידכם את התוכנית ההנדסית ואת שלל האישורים הנצרכים.

לקריאה נוספת על הנושא בויקיפדיה

הריסת מבנים

נהלי בטיחות שחשוב לנקוט

בפעולות מסוכנות ומרכבות אלו חשוב ביותר להתייחס לעניין הבטיחות ברצינות ובראש סדר העדיפויות. פעולת הריסה היא פעולה מורכבת ומסוכנת, אבל אפשרי בהחלט להבטיח שהתהליך יהיה בטוח וזהיר על ידי נהלי בטיחות מוקפדים.

ישנם לא מעט כללי בטיחות, חלקם כוללים קבלת אישורים ואבטחת האתר, כללים אחרים עוסקים בפיתוח התוכנית שתתחשב בגודל הבניין ובסכנות האפשריות וחלקם בעובדים שהם אכן מיומנים ומוסמכים ושבנוסף יש בידם ציוד מתאים ואביזרי בטיחות. כגון: כובעי מגן, משקפי הגנה, נעליים מתאימות וכו'. על ידי הקפדה על כללי הבטיחות בתהליך ההריסה, תוכלו להבטיח את השלמת הפרויקט בצורה בטוחה ויעילה.

כאשר אתם בוחרים חברה לביצוע הריסת מבנים, תוודאו טוב טוב שהם עובדים לפי כללי ונהלי הבטיחות, אין מקום לחפף בדברים אלו, חלילה זלזול בדברים הללו יכולים לגרום לאסונות כבדים ואף קיפוח נפשות. זכרו! בטיחות היא מעל הכל!

קבלן הריסת מבנים

מהן התקנות בהריסת מבנים?

אותן תקנות הריסת מבנים הן חוקים והנחיות. אותן חוקים והנחיות נקבעו על ידי רשויות מקומיות וארציות כדי להבטיח הריסה בטוחה וזהירה. מטרתן כמובן להגן על בטיחות הציבור, למנוע מפגעים סביבתיים ולקדם פיתוח בצורה בטוחה.

תקנות ההריסה מחייבות בדרך כלל את בעלי הבניינים לקבל היתרים ואישורים לפני תחילת תהליך ההריסה. כמו כן לעקוב אחר נהלי בטיחות. כגון: ניתוק שירותים שזה כולל, ניתוק תשתיות חשמל, מים, גז וכדומה. בנוסף לבצע פינוי של חומרים מסוכנים ולבצע אבטחת האתר למניעת תאונות. רשויות מקומיות עשויות לדרוש גם שימור או התאמה של מבנים מסוימים. זאת בכדי לשמר את ההיסטוריה של המבנה במידה ומדובר במבנה עתיק ובעל משמעות. בכל אופן, הקפדה על תקנות אלו חיונית למניעת פגיעה באדם ובסביבה ולקידום תכנון עירוני אחראי.

הריסת מבנים

מהי תקנה 119 לתקנות ההגנה?

בישראל, תקנה 119 לתקנות ההגנה (שעת חירום) התש"ה-1945, עוסקת בהריסת בתים למען ביטחונה והגנתה של מדינת ישראל. תקנה זו היא חלק מתקנות החירום שנחקקו בתקופת המנדט הבריטי ב-1945 ונשארו בתוקף מאז. על פי תקנה 119 – למפקד הצבאי של האזור יש סמכות להורות על הריסת בתי מחבלים או מבנים אחרים אם יראה בכך צורך מטעמי ביטחון.

התקנה מגדירה סיבות ביטחוניות בצורה רחבה וכוללת. במצבים שבהם בית או מבנה משמשים לפעילות טרור או שהם מהווים איום על ביטחון הציבור החוק מתיר להרוס אותם. ההחלטה על הריסת בית לפי תקנה 119 מתקבלת על ידי המפקד הצבאי או נציג מוסמך. מודיעים לבעל הנכס על החלטת ההריסה בכדי שיוכל לפנותו. לבעלי הנכס הזכות לערער על ההחלטה בבית המשפט הצבאי תוך 48 שעות מיום קבלת ההודעה.

מחירון הריסת מבנים

רוצים לדעת כמה יעלה לכם להרוס מבנה? רוצים לקבל כיוון למחירים ועלויות? הכנו עבורכם מחירון די מפורט על הריסות נפוצות, תמיד תוכלו לחייג אלינו ולקבל הצעת מחיר מדויקת עבור הפרויקט שלכם.

מחיר הריסת קירהחל מ- 80 ₪ למטר
עלות הריסה קיר מבטוןהחל מ- 130 ₪ למטר
מחיר הריסת מבניםהחל מ- 250 ₪ למטר
מחיר פירוק חלקיהחל מ- 180 ₪ למטר
מחיר הריסת מבנה ישןהחל מ- 250 ₪ למטר
מחיר הריסת בנייןהחל מ- 200 ₪ למטר
הריסת קיר בלוקיםהחל מ- 80 ₪ למטר
הריסת קיר ממ"דהחל מ- 130 ₪ למטר
מחיר הריסת מבנה מסוכןהחל מ- 250 ₪ למטר
עלות הריסות מבנים מפלדההחל מ- 200 ₪ למטר
מחיר הריסה של קיר תומךהחל מ- 80 ₪ למטר
עלות הריסת תקרה מבטוןהחל מ- 130 ₪ למטר
מחיר הריסת חומה מבטוןהחל מ- 130 ₪ למטר
לקבלת הצעת מחיר משתלמת להריסת מבנים צרו איתנו קשר!
סמנטו - מובילים בישראל בהריסת מבנים

למה משתלם לבחור בנו לפרויקט ההריסה שלכם?

מחפשים שירותי הריסת מבנים בצורה בטוחה ומקצועית? מחפשים חברה מומלצת ביותר בתחום? אם כן אתם במקום הנכון והמומלץ עבורכם לביצוע הריסת המבנה.
'Cemento – הריסת מבנים' היא המובילה בישראל בתחום, עם המון שנות מוניטין וניסיון. אצלנו אתם תהיו רגועים ובטוחים שהפרויקט שלכם יסתיים ביעילות ובבטיחות וכמובן לשביעות רצונכם!

✔️ צוות מקצועי, מנוסה ומיומן. ✔️ הריסת מבנים בטוחה ומקצועית. ✔️ תכנון וביצוע קפדני. ✔️ פינוי פסולת המבנה לאחר ההריסה. ✔️ שיטות מתקדמות להריסת מבנים מורכבים. ✔️ ציוד מתקדם.

באילו אזורים אתם נותנים שירותי הריסת מבנים?

אנו ב'סמנטו' גאים ברמת השירות הנרחב שלנו, אנו נותנים שירותי הריסה יוצאי דופן בכל רחבי הארץ. מהעיר התוססת תל אביב ועד לרחובותיה ההיסטוריים של ירושלים, מהחופים השלווים של אילת ועד לנופי הגליל השופעים, אנחנו כאן כדי לתת מענה לצרכי ההריסה שלכם.

הצוות המסור והמיומן שלנו מצויד היטב לטפל בפרויקטים בכל הערים, יישובים והאזורים השונים ברחבי הארץ. אנו מכירים את הדרישות והתקנות הייחודיות הנלוות לכל מיקום, ונשארים מעודכנים כמובן בכל החוקים, ההיתרים ופרוטוקולי הבטיחות.

נגן וידאו אודות הריסת מבנים עושים עם המומחים של סמנטו

גורמים המשפיעים על עלות הריסת מבנים

הריסת מבנים היא עבודה מורכבת ויכולה להיות יקרה. הבנת הגורמים המשפיעים על המחיר חשובה לקבלת החלטה מושכלת בעת תכנון הפרויקט.

גודל וסוג המבנה

גודל המבנה הוא הגורם המשמעותי ביותר המשפיע על עלות ההריסה. מבנים גדולים יותר דורשים יותר ציוד וזמן עבודה, ולכן הם יקרים יותר להריסה. סוג המבנה גם יכול להשפיע על העלות. מבנים העשויים מחומרים קשים או מסוכנים דורשים ציוד מיוחד ועבודה מורכבת יותר, ולכן הם יקרים יותר להריסה.

מיקום ונגישות המבנה

מיקום המבנה יכול גם להשפיע על העלות. אם המבנה ממוקם באזור מאוכלס או קשה לגישה, ייתכן שיהיה צורך באמצעי בטיחות מיוחדים או בציוד יקר יותר.

הריסת מבנים עם חומרים מסוכנים

הריסת מבנים המכילים חומרים מסוכנים כגון אסבסט, עופרת או נוזלים רעילים דורשת אמצעי זהירות מיוחדים ועבודה מורכבת יותר, ולכן היא יקרה יותר.

סילוק פסולת המבנה

לאחר הריסת המבנה, יש לפנות את הפסולת באופן בטוח וחוקי. עלות פינוי הפסולת משתנה בהתאם לגודל המבנה ולסוג החומרים שיש לפנות. לרוב, חברות ההריסה מבצעות את הפינוי וההצעה תכלול גם את פינוי הפסולת, אך חשוב לוודא זאת עם החברה.

השגת היתרים ותקנות הריסת מבנים

השגת ההיתרים הדרושים ועמידה בתקנות המקומיות יכולות גם להשפיע על עלות הפרויקט. עלות ההיתרים משתנה בהתאם למגוון גורמים, כגון: מיקום המבנה וסוג המבנה.

הריסת מבנים - חישוב עלויות ומחירים

עלויות נוספות בחישוב מחיר הריסת מבנים

בנוסף למחירים שהוזכרו קודם לכן, יש כמה עלויות נוספות שיש לקחת בחשבון בעת תכנון פרויקט הריסה. עלויות אלו יכולות לכלול:

דמי ניתוק שירותים

לפני שניתן יהיה להתחיל בהריסת המבנה, ייתכן שחברות וגורמים מסוימים יצטרכו לנתק שירותים שקיימים במבנה כמו: גז, חשמל ומים. מה שיכול לגרור תשלומים, עלויות ואגרות נוספות, שאותם יש לקחת בחשבון בחישוב העלות הכוללת של הפרויקט.

הכנה לפני ביצוע הריסת מבנים

בהתאם למצב האתר שנהרס, ייתכן שיידרשו עבודות הכנה נוספות לפני תחילת ההריסה. כגון: הסרת עצים או צמחייה והשגת האישורים הדרושים לכך. דבר נוסף שייתכן ויהיה נצרך לפני ביצוע ההריסה הוא ליישר את הקרקע או לסלק פסולת שעלולה להפריע לפעולות ההריסה. מה שגם יכול להוסיף במחיר.

עלויות שונות

בעיות בלתי צפויות או עיכובים עלולים להתרחש במהלך פרויקט הריסה. ככה זה! לפעמים קורים דברים לא צפויים בפרויקט כזה. לכן חשוב להקצות מה שנקרא – 'כספי מגירה', בכדי לכסות עלויות בלתי צפויות אלו אם יקרו.

מחירי בנייה מחדש

האמנם עלויות אלו לא כלולות במחירי ההריסה עצמה. אך אם אתם מתכננים לבנות מבנה חדש במקום המבנה שנהרס. חשוב שתתכננו את המחירים והעלויות של הבנייה החדשה ותכניסו גם את עלויות אלו בתוך כל עלות הפרויקט המלא של תהליך הריסת המבנה. כך תוכלו לדעת בדיוק מה מצפה לכם מבחינת המחירים והעלויות הכוללים.

הריסת מבנים cemento

ביצוע הריסה ופירוק חלקי מבנה - צפו:

נגן וידאו אודות הריסת מבנים

מהן החששות בהריסת מבנים?

אחת הדאגות העיקריות בפעולת הריסת מבנים היא הבטיחות. הריסה עלולה להיות משימה מסוכנת ואף דורשת רמה גבוהה של מומחיות כדי להבטיח שהיא תתבצע בבטחה. בנוסף, להריסת מבנים יכולה להיות השפעה משמעותית על הסביבה, במיוחד אם קיימים חומרים מסוכנים.

דאגה נוספת השפעה פוטנציאלית על מבנים סמוכים. בהתאם לגודלו ולמיקומו של המבנה שנהרס, מבנים סמוכים עלולים להינזק אם לא יינקטו אמצעי זהירות נאותים. בנוסף פעולות הריסת יכולות לגרום לנזקים ותיקונים יקרים ולבעיות משפטיות כאשר לא מבצעים אותם בצורה בטוחה ותקינה.

 

כמה זמן לוקח להרוס מבנים?

זו שאלה שאנו נשאלים לא מעט פעמים. חשוב לזכור, בהריסת מבנים אין זמן אחיד לכלל הפרויקטים שכן, משך התהליך משתנה מאוד בהתאם למספר גורמים. הגודל, המורכבות וסוג המבנה, כמו כן השיטות שננקטו לבצע את ההריסה ורמת הדיוק הרצויה, כולם תורמים לציר הזמן של פרויקט הריסה. בנוסף, בעוד שניתן להרוס מבנים קטנים יותר ופחות מורכבים תוך ימים או שבועות, מבנים גדולים יותר ומורכבים עשויים לדרוש אף חודשים לצורך הריסתם. בגדול, כמו שציינו אין זמן קבוע בהריסות מבנים, לכן חשוב שתדרשו חברת הריסה מומלצת ומקצועית בלבד בכדי שהפרויקט שלכם לא יתארך סתם ללא צורך.

פירוק והפלה של חלקי מבנה מבטון - צפו:

נגן וידאו אודות חברת הריסת מבנים

האם חייב להרוס כל מבנה ישן ולא בטוח?

אמנם זה עשוי להיות מפתה להרוס מבנה ישן ולא בטוח, ככה שניתן להתחיל מחדש ולא להתעסק עם בעיות שקיימות במבנה. בפרט אם מדובר בעלויות תיקון וחידוש גבוהות מאוד שלעיתים עלויות אלו יכולות להיות גבוהות או זהות לעלויות של בנייה מחדש. אך ישנם מצבים בהם שימור המבנה עשוי להיות הבחירה הטובה יותר. כגון: מבנים היסטוריים למשל. מבנים אלו עשויים להיות ראויים לשימור בשל משמעותם התרבותית או האדריכלית. לכן אל תמהרו לקבל החלטה על ביצוע הריסת מבנים.

לפני קבלת החלטה אם להרוס או לא, חשוב להתייעץ עם מומחים שיוכלו להעריך את מצב המבנה ולהמליץ על דרך הפעולה המתאימה ביותר. במקרים מסוימים, ייתכן שניתן יהיה לבצע שיפוץ יסודי או שיקום של המבנה. מה שיכול להיות גם חסכוני יותר לרוב מהריסה ובנייה מחדש.

פעולות שיש לנקוט לאחר תהליך הריסת מבנים?

לאחר שסיימנו את הריסת המבנים ישנם כמה תהליכים שמומלץ מאוד לבצע. תהליכים אלו צריכים להתבצע במקצועיות ובהתאם לתקנות המקומיות ולהנחיות הבטיחות. התייעצות עם מומחים בתחום תסייע במעבר חלק מההריסה לשלבים הבאים.

פינוי האתר ופינוי פסולת

לאחר הריסת המבנה, חשוב לפנות את האתר מכל הפסולת שנותרה ולהקפיד על סילוק נאות. תהליך זה כולל פינוי פסולת הריסות, חומרי בנייה וכל פסולת מסוכנת. פינוי יעיל של האתר מקדם את הבטיחות וסולל את הדרך להמשך בנייה או ייעוד מחדש של הקרקע.

הערכה ובדיקת המבנים שמסביב

פעולות הריסה הינם אגרסיביות מאוד, לכן לאחר ההריסה, יש חשיבות גדולה מאוד בהערכה יסודית של שאר המבנים, היסודות והשטחים הסובבים את המבנה שנהרס. כתוצאה מההריסה יתכנו חלילה נזקים למבנים שמסביב. מהנדסי מבנים ומפקחים צריכים לבחון את היציבות של המבנים הסמוכים, להעריך סיכונים פוטנציאליים ולזהות את כל התיקונים או החיזוקים הדרושים באם אכן נצרך.

שיקום סביבתי לאחר הריסת מבנים

פעילויות הריסת מבנים עלולות לגרום לעיתים קרובות לזיהום סביבתי, שכן יש מבנים שנהרסים שכוללים חומרים מזהמים, כגון: אסבסט, עופרת או כימיקלים מסוכנים. שיקום סביבתי כולל זיהוי וטיפול במזהמים אלה יבטיחו סביבה בטוחה ונקייה. מומלץ מאוד לשכור אנשי מקצוע מוסמכים לטיפול בתהליך השיקום לפי התקנות המקומיות.

תכנון לבנייה מחדש

סעיף זה מתייחס בהריסה לצורך בניית מבנה חדש. לאחר השלמת ההריסה וההכנות לאתר, הגיע הזמן לתכנן את השלב הבא. זה כולל תכנון אדריכלי והנדסי, קבלת אישורים נדרשים ופיתוח תוכנית בנייה מפורטת. שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מנוסים בדרישות הספציפיות המקומיות, יכולה לייעל את התהליך ולהבטיח פרויקט בנייה מוצלח.

הריסת מבנים כולל ביטוח צד ג'

פינוי פסולת: מה עושים עם הפסולת שנותרה?

כפי שציינו בסעיף הקודם, לאחר פעולת הריסה נותרת לא מעט פסולת. לפסולת זו יש לדאוג בהתאם ובצורה אחראית ולפנותה בצורה המתאימה והראויה. וזאת בכדי למנוע מפגעים לעוברי אורח וכן בכדי למנוע קנסות מיותרים. פינוי זה אינו תחת אחריותה של העירייה המקומית, אלא על בעל המבנה.

לכן אנו בחברת 'סמנטו' דואגים ללקוח גם לאחר ביצוע ההריסה. אנו מספקים שירות פינוי הפסולת שנותרה בצורה מקצועית. הפינוי כמובן מבוצע על ידי משאיות, דחפורים, טרקטורים וציוד מתאים. אנו מבצעים פינוי בטון, ברזלים, עפר וכל הפסולת שנוצרה במהלך ההריסה.

סמנטו – קבלן הריסת מבנים מקצועי

חברת סמנטו מקצועית ביותר בביצוע עבודות אלו של הריסת מבנים. מאחורינו עומדים פרויקטים רבים והמלצות רבות מלקוחות מרוצים. בנוסף אנו בסמנטו נותנים מענה מקצועי להריסת כל סוגי המבנים מורכבים ופשוטים כאחד, וכן הריסה של מבנה שלם או חלקי. סמנטו פועלת בבטיחות מקפדת ובצורה יסודית. בנוסף, כמובן אנו גם נותנים פתרון מקצועי לפינוי הפסולת שנוצרה. בקיצור! אל תתפשרו – חייגו להצעת מחיר וייעוץ חינם! ואנחנו ניקח את זה משם.

לקבלת הצעת מחיר משתלמת להריסת מבנים צרו איתנו קשר!

הריסת קיר בטון בתוך מבנה

הריסת קיר בטון בתוך בית הוא תהליך של פירוק והסרה מכוונת של קיר בטון מבני או לא מבני בתוך בניין מגורים. ניתן לעשות זאת מסיבות שונות, כמו יצירת תוכנית לקומות פתוחות, הרחבת חדרים או שיפוץ החלל הפנימי. ההריסה כרוכה בדרך כלל בשימוש בציוד ובטכניקות מיוחדות להסרה בטוחה ויעילה של קיר הבטון תוך מזעור הנזק למבנה שמסביב. חשוב מאוד לקחת בחשבון גורמים כמו בטיחות, שלמות המבנה, היתרים, סילוק פסולת ובקרת אבק פוטנציאלית כדי להבטיח תהליך הריסה מוצלח ובטוח.

הריסת רצפה או תקרה בתוך מבנה

הריסת תקרה ורצפה בתוך בית כרוכה בהריסה והסרה מכוונת של רכיבים מבניים אלו כחלק מפרויקט שיפוץ או בנייה. תהליך זה כולל לרוב:

הריסת תקרה: הסרת חומרי התקרה הקיימים, כגון תקרת גבס, טיח או אריחי תקרה, כדי לגשת לחלל שמעל ולבצע את ההריסה או השינויים המבניים של התקרה. ניתן לעשות זאת כדי ליצור תקרות גבוהות יותר, לפתוח פתחים בתקרה לעליית גג או לטפל בבעיות כמו נזקי מים.

הריסת רצפה: נטילת הריצוף הנוכחי, שיכול להיות כל דבר, החל מעץ, אריחים, הפסקת תשתיות שקיימות מתחת לרצפה ועוד, כדי להתכונן לפעולת ההריסה וההסרה. הריסת רצפה עשויה להיות נחוצה גם כדי לטפל בבעיות כמו נזק תת-רצפתי או שינויים בפריסת החדר.

בשני המקרים, חשוב לעקוב אחר הנחיות הבטיחות, להעריך את ההשלכות המבניות ולהיפטר כראוי מהחומרים ההרוסים. בהתאם להיקף הפרויקט, משימות אלו עשויות לדרוש כלים ומומחיות ספציפיים כדי להבטיח תוצאה מוצלחת.

הריסת מבנים

הריסת חלקי מבנה מבטון

לעיתים נצרך להרוס חלקי מבנה העשויים מבטון בבית או במבנה לצורך שיפוצים, תיקונים מבניים, הסרת חומרים מיושנים, הרחבת הבית, או יצירת גישות לשירותים שונים. ניתן לעשות זאת גם באמצעות חיתוך ביהלום של הבטון שאותו רוצים להסיר. חשוב לעקוב אחר הכללים המקומיים, לקבל אישורים רלוונטיים, ולשכור מקצוענים מיומנים כמו 'Cemento' לפרויקט ההריסה וההסרה הנדרשים, זאת בכדי להבטיח ביצוע בטיחותי ויעיל ולמנוע נזקים למבנה.

תמונות הריסה מהשטח

הריסת מבנים - שאלות נפוצות

בגדול הריסת מבנים הוא תהליך שבאמצעותו הורסים ומפנים את המבנה. הצורך בביצוע פעולה זו היא לטובת בניית מבנה חדש במקום מבנה ישן, הריסת מבנה מסוכן ושאינו בטיחותי, לצורך הרחבה ועוד…

מחיר הריסת מבנים הינו החל מ- 80 ₪ למטר לקיר בלוקים והחל מ- 130 ₪ למטר לקיר בטון. אך המחיר נקבע לפי עוד המון פרמטרים. לדוגמא: פינוי הבטון והפסולת, עובי הבטון, גודל המבנה ועוד.

עלות הפרויקט יכולה להיות מושפעת מכמה גורמים. כגון: גודל ומורכבות הבניין, כמות הפסולת שנוצרת, פינוי הפסולת והציוד שצריך להשתמש בו לצורך הריסת המבנה. בנוסף, מיקום וגישה אל הפרויקט יכולים גם להשפיע על המחיר.

יש לנקוט במספר אמצעי בטיחות במהלך תהליך הריסת מבנה. העובדים צריכים ללבוש ציוד מגן, לדוגמא:

  • משקפי מגן.
  • מסכות ואטמי אוזניים בכדי להגן על עצמם מפני אבק, פסולת ורעש.
  • יש לתחום את אזור העבודה כדי למנוע גישה בלתי מורשית.
  • להכשיר את העובדים בהפעלה בטוחה של הציוד.

כן! ניתן להשתמש בניסור בטון להריסת חלקים ספציפיים מהמבנה תוך השארת חלקים אחרים שלמים. הסיבה לכך היא שניסור בטון הוא שיטה מדויקת המאפשרת הריסה של חלקים מסוימים.

תקנה זו מתייחסת להריסת בתים לצורך ביטחון הציבור. גורמים מסוימים יכולים להורות על הריסה של בית או מבנה שמהווים איום על ביטחונה של ישראל.

התשובה היא ממש לא! יש מבנים ישנים ששיפוץ קל ותיקון סדקים יכולים להועיל להם. עם זאת במידה ואתם רוצים לבנות מחדש את המבנה בצורה אחרת ועדכנית לגמרי שווה לשקול הריסה ובנייה מחדש.

מבנים שנבנו בלי התרים ובלי האישורים הנדרשים ייתכן שבית המשפט יחליט כי מבנה זה דינו להריסה.
יש גם מקרים שעיריית העיר יכולה לבצע צו הריסה מנהלי.

ישנן כמה שיטות הריסה:

  • דחפורים וטרקטורים.
  • פיצוץ מבנים.
  • כדור הריסה.
  • ניסור בטון.

כן! הריסת מבנים אפשר לבצע על כל סוגי המבנים, גם בנייני משרדים, מרכזי קניות, מבנים ענקיים, וכמובן בתי מגורים ומבנים נמוכים.

הכנות לדוגמא: היתרים ואישורים, ניתוק תשתיות, הכנת השטח ע"י סילוק פסולת מיותרת, פירוק אביזרים וחומרים חשובים או מסוכנים, תיחום האזור.

דילוג לתוכן